Aktualny numer

Serwis stomatologiczny
Centralny Rejestr Lekarzy

Jesteśmy na FB

Rynek zdrowia

Informacje wyborcze

Wiemy już, jakie rejony wyborcze obowiązują w tegorocznych wyborach. Komisja wyborcza przyporządkowała już każdego członka naszej izby do odpowiedniego rejonu, co publikujemy poniżej. Proszę wszystkich o sprawdzenie swojego nazwiska i podjęcie ewentualnej decyzji o przeniesieniu się do innego rejonu wyborczego.
Czynności te będą możliwe do 18 lutego br.
Każdy lekarz ma możliwość wybrania dowolnego rejonu wyborczego i jeśli taka jest jego wola, winien wypełnić deklarację przeniesienia się do stosownego rejonu wyborczego.
 
Nie obowiązuje już podział na rejony lekarskie i dentystyczne, co oznacza, że lekarz może wybrać również rejon lekarzy dentystów i oczywiście dozwolona jest procedura odwrotna. Wzór deklaracji przenosin znajdziecie Państwo na stronie internetowej Izby. Po wypełnieniu deklaracji, jej podpisaniu i opatrzeniu pieczątką lekarską, należy dostarczyć ją do Okręgowej Komisji Wyborczej w Krakowie listownie, mailowo, faxem lub osobiście.

Do końca lutego zaktualizowane listy osobowe rejonów wyborczych będą publikowane na naszych stronach internetowych. Taki skład osobowy członków rejonu wyborczego będzie obowiązywał przez kolejne 4 lata przyszłej kadencji.

Marzec to miesiąc, w którym będą przyjmowane zgłoszenia kandydatów na delegatów na okręgowy zjazd lekarzy. Tryb zgłaszania i stosowny formularz zgłoszenia kandydata jest opublikowany na stronach Izby. Korzystając z tego formularza każdy lekarz może zgłosić dowolną kandydaturę spośród członków jego rejonu wyborczego. Dla uproszczenia procedury, na tym etapie możliwe jest zgłoszenie również swojej osoby. Kandydaci winni przedstawić pewne informacje na swój temat. Będą one opublikowane na stronach Izby dotyczących wyborów i będą jednym z elementów kampanii wyborczej.

Przypominam, że stworzona w ten sposób karta do głosowania będzie zawierała tylko te nazwiska, które zostały zgłoszone w tym trybie. Nie będzie możliwe dopisanie kogokolwiek w dniu głosowania, przy urnie.

Do 15 kwietnia, po zamknięciu list kandydatów na delegatów, zostaną opublikowane stosowne listy dla poszczególnych rejonów wyborczych. Od 16 kwietnia do końca czerwca będą odbywały się zebrania wyborcze w rejonach.

Z dwutygodniowym wyprzedzeniem otrzymacie Państwo na adresy do korespondencji dostępne w rejestrze izbowym zaproszenie do głosowania z podaniem miejsca i okresem głosowania. Możecie skorzystać z możliwości oddania głosu w trybie korespondencyjnym, co ułatwią dwie dołączone dodatkowe koperty. Wystarczy wybrać na karcie do głosowania stosowną osobę i postępując zgodnie z procedurą z załączonej informacji, przesłać swój głos do Izby. W tym przypadku nie trzeba już przychodzić na głosowanie w dniu wskazanym w zaproszeniu. Mam nadzieję, że skorzystacie Państwo z tego udogodnienia i podniesiecie w znacznym stopniu wiarygodność wyborczą.

Pełen optymizmu, że 1 lipca poznamy nazwiska wszystkich delegatów na okręgowy zjazd lekarzy, serdecznie wszystkich pozdrawiam i liczę na współpracę.

 
Przewodniczący
Okręgowej Komisji Wyborczej w Krakowie
wyboryMariusz Janikowski

Kalendarium

Październik 2019
PWŚCPSN
« wrz   lis »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

Ogłoszenia

Galerie

 • Galeria remontowa - Czerwiec 2019
  Galeria remontowa - Czerwiec 2019
  2019-06-25 14:21:32
 • Galeria remontowa - Maj 2019
  Galeria remontowa - Maj 2019
  2019-05-23 11:36:34
 • 38 Okręgowy Zjazd Lekarzy OIL w Krakowie
  38 Okręgowy Zjazd Lekarzy OIL w Krakowie
  2019-04-24 12:12:33
 • Galeria remontowa Kwiecień 2019
  Galeria remontowa Kwiecień 2019
  2019-04-25 15:01:35

OIL Krakow on twitter

Polecamy

Wybory