Serwis stomatologiczny
Centralny Rejestr Lekarzy

Jesteśmy na FB

Rynek zdrowia

Nasze problemy

 

Biuro Podróży Kwatour zaprasza na narty w Alpy Francuskie

Biuro Podróży  „KWATOUR”,s.c. w Warszawie, organizator wielu wyjazdów dla lekarzy i szkół, zaprasza na 8-dniowy wyjazd narciarski samolotem w Alpy Francuskie do La Plagne w  terminie: 19 – 26. 03. 2017 r.            

Wyjazd przeznaczony dla osób umiejących jeździć na nartach, ale można tam zaangażować instruktora.

PROGRAM – ceny od  2.200 zł + skipass 6 dni, w tym 1 dzień w  Les  Arcs: przejazd największą w Alpach koleją i tam skipass ważny;  płatny 1.000 zł.  (cena na miejscu 240 €)

1 dzień-niedz.19.03.
o godz. 13-ej zbiórka na Lotnisku Okęcie w Warszawie. Spotkanie z pilotem, odprawa biletowa i bagażowa. O godz. 14.4o odlot samolotu do Zurychu, a następnie do Genewy – przylot o godz. 18.35. Przejazd autokarem do La Plagne. Zakwaterowanie w apartamentach – zgodnie z zamówieniem.

2-7 dzień
6 dni  jazdy na nartach

8 dzień-niedz.26.03.
ok. godz. 10-ej odjazd  autokaru  na  lotnisko do Genewy. O godz. 14.45 odlot do Warszawy przez  Zurych.  Przylot na  Lotn. Okęcie o godz. 19.1o 

– więcej »

Wpis z: Rekreacja, Sport |

Pielgrzymka do Fatimy

Biuro  Podróży  „KWATOUR” s.c..  w  Warszawie przedstawia propozycję pielgrzymki do Fatimy dla lekarzy z terenu województwa małopolskiego, którą organizuje z okazji Setnej Rocznicy Objawień Fatimskich w terminie: 17 – 23. 04. 2017.

Na  pielgrzymkę  zapraszamy lekarzy i osoby towarzyszące, a termin „powielkanocny” pozwoli wziąć udział wielu lekarzom pracującym w Uniwersytecie. W Pielgrzymce weźmie udział Kapłan, który będzie Duszpasterzem Pielgrzymki.

Bardzo ciekawy program: Fatima i Lizbona w Portugalii (fakultatywnie Nazare), a w Hiszpanii: Madryt, Awila, Salamanka, Sewilla, Kordoba i Toledo.

– więcej »

Wpis z: Aktualności, Rekreacja |

5. Konkurs Nalewek Własnej Receptury rozstrzygnięty

Już po raz trzeci dyrektor Muzeum Farmacji UJ prof. Zbigniew Bela gościł lekarzy i aptekarzy, którzy 25 listopada br. w otoczeniu zabytkowych majolik  i moździerzy degustowali i wybierali najlepszą nalewkę własnej receptury. Gospodarzami imprezy byli prezes ORA w Krakowie mgr Barbara Jękot i wiceprezes ORL w Krakowie Jerzy Friediger.

Do konkursu zgłoszono 25 nalewek. Trzyosobowe jury, w którym Izbę Lekarską reprezentowała dr Regina Marucha-Sznajder (laureatka z poprzednich edycji), postanowiło wyróżnić pięć nalewek. Nagrodę prezesa OIL za nalewkę słodką z kwiatu bzu otrzymał pan  Krzysztof Majka, farmaceuta z Sosnowca. Natomiast wyróżnienie Izby Lekarskiej zdobyły Anna Kowalik i Dominika Stępska-Bodzoń z apteki Szpitala Wielospecjalistycznego w Skawinie za słodką nalewkę pomarańczowo-kawową. Szanse na wygraną panie miały dużą, ponieważ do  konkursu zgłosiły aż sześć nalewek, pięknie prezentujących się w niewielkich buteleczkach po płynach infuzyjnych, z ozdobnymi etykietami opisanymi po łacinie.

Okazuje się, że sława naszego konkursu dotarła aż nad morze. Nagrodę prezes OIA otrzymała pani Natalia Miękus z Sopotu, autorka wytrawnej żurawinówki,  która została już doceniona podczas podobnego konkursu w Gdańsku. Dla pani Natalii, absolwentki farmacji, pracownika naukowego Uniwersytetu Gdańskiego, przyrządzanie nalewek to tradycja rodzinna.

Za nalewkę słodką z wiśni wyróżnienie Izby Aptekarskiej otrzymał ratujący honor lekarzy doktor Tomasz Mierzwiński, chirurg z Krakowa. Tradycyjnie prawo głosu należało się także publiczności, która bezapelacyjnie uznała nalewkę z czarnej porzeczki pani Anity Molendy, farmaceutki z Krakowa, za najlepszą.

Wszystkim nagrodzonym osobom gratulujemy!

KD

Wpis z: Galerie, Rekreacja |

Spotkanie opłatkowe delegatury krośnieńskiej

Tradycyjnie jak co roku w restauracji Hotelu Nafta Krosno w dniu 15 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe lekarzy seniorów i lekarzy delegatów VII kadencji Izb Lekarskich.

Zebranych powitał Pan dr Janusz Kulon – Pełnomocnik Delegatury Krośnieńskiej. W skrócie przedstawił działania i osiągnięcia samorządu lekarskiego tutejszej Delegatury w mijającym roku.

Słowo Boże wygłosił ksiądz Prałat Tadeusz Szetela, Honorowy Obywatel Miasta Krosna.

Po wspólnej modlitwie, odśpiewaniu kolęd, uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

W bardzo miłej i serdecznej atmosferze upłynęła tegoroczna wigilijna wieczerza.

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Kącik Seniora |

Relacja z wyjazdu nowosądeckich Seniorów do Wilna

Na przełomie września i października bieżącego roku grupa ponad 30-tu Lekarzy Seniorów zarejestrowanych w Delegaturze Izby Lekarskiej w Nowym Sączu, udała się na zaplanowaną, bogatą w program wycieczkę do Wilna. Trasa wiodła wzdłuż tzw. ściany wschodniej naszego kraju, poprzez Lublin, Białystok, Olsztyn.
Zgodnie z planem, pierwszym przystankiem był Lublin.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Nowym Sączu, Kącik Seniora |

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Przychodzi wena do lekarza”

Wena-2017-ogloszenie_205x280_screen

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Przychodzi wena do lekarza” został ogłoszony z inicjatywy profesora Andrzeja Szczeklika we wrześniu 2011 roku. Po śmierci Profesora, która nastąpiła przed ogłoszeniem wyników pierwszej edycji, konkursowi nadano Jego imię. Organizatorem Konkursu, a także Gali wręczenia nagród laureatom, jest wydawnictwo Medycyna Praktyczna. Ideą Konkursu jest zwrócenie uwagi, poprzez twórczość literacką, na szczególną wrażliwość, jaka musi cechować dobrego lekarza, by potrafił właściwie odczytywać potrzeby Chorego. Co roku w konkursie bierze udział kilkuset lekarzy z całej Polski.

– więcej »

Wpis z: Aktualności, Kultura |

50 lat w zawodzie krośnieńskich lekarzy

W dniu 15 października 2016 roku w Delegaturze Krośnieńskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uznania lekarzom z 50-cio letnim stażem pracy i nadal pracujących. W uroczystości oprócz Szanownych Jubilatów udział wzięli: prof. dr hab. n.med. Andrzej Matyja Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie, przedstawiciele ORL w Krakowie, dr Kazimierz Kłodziński – Przewodniczący Komisji ds. Emerytów, dr Antoni Jakubowicz były wieloletni Pełnomocnik Delegatury Krośnieńskiej, dr Janusz Kulon Pełnomocnik Delegatury.

Po oficjalnej części powitań i przemówień każdy zaproszony lekarz otrzymał dyplom i upominek w postaci szklanego logo OIL w Krakowie. Uroczystość miała bardzo doniosły charakter, przebiegła w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze.

« 1 z 2 »
Wpis z: Delegatura w Krośnie, Galerie, Kącik Seniora |

Terminy kursów z ratownictwa medycznego

Terminy kursów z ratownictwa medycznego (2- dniowe) dla lekarzy medycyny

 • 11-12 października 2016 r.brak miejsc
 • 08-09 listopada 2016 r.brak miejsc
  Kursy odbędą się w sali wykładowej Oddziału Klinicznego Nefrologii, wbudynku przy ul. Kopernika 15.

Zapisy na kurs od 1 września w OIL w Krakowie osobiście lub pod nr tel. 12 619-17-13

Terminy kursów z ratownictwa medycznego (tygodniowe) dla lekarzy dentystów

 • 26-30 września

Kursy rozpoczynają się o godz. 9:00, sala wykładowa przy Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii nr 2, ul. Kopernika 17.

Lekarze zatrudnieni przez Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną  w Przychodni zapisują się na kurs w Przychodni, pozostali w siedzibie OIL w Krakowie, osobiście lub telefonicznie pod nr 12 619 17 13.

 

Wpis z: Młody Lekarz, Staż |

Majówka Lekarzy Seniorów 2016

« 1 z 3 »
Wpis z: Galerie, Kącik Seniora |

Szukamy chętnych do gry w siatkówkę

Poszukujemy lekarzy i lekarzy stomatologów grających
w siatkówkę, którzy chcieliby realizować swoje siatkarskie pasje w ramach gry w drużynie przy OIL w Krakowie.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Hubert Laprus, tel. 691 891 274

Wpis z: Pozostałe ogłoszenia, Rekreacja, Sport |

Opłatek w Delegaturze Krośnieńskiej

W dniu 17 grudnia 2015 roku w restauracji Hotelu Nafta Krosno, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe Lekarzy Seniorów i Lekarzy Delegatów VII kadencji Delegatury Krośnieńskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

Zgromadzonych powitał Pan dr Janusz Kulon – Pełnomocnik Delegatury w Krośnie. Przedstawił w skrócie działania i osiągnięcia samorządu lekarskiego w mijającym roku oraz poinformował gości o zakończeniu remontu pomieszczeń Delegatury Krośnieńskiej. Poprosił Lekarzy Seniorów o wykazanie większego  zainteresowania spotkaniami Klubu Seniora. Poinformował o inicjatywie pana doktora Bolesława Rygla o renowacji  nagrobka  śp. doktora Zygmunta Lewickiego, długoletniego Dyrektora Szpitala w Krośnie.

Słowo Boże wygłosił ksiądz prałat Tadeusz Szetela – Honorowy Obywatel Miasta Krosna, odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany medalem Komisji Edukacji Narodowej, były proboszcz Parafii Św. Wojciecha w Krośnie, niekwestionowany autorytet dla młodzieży. Ksiądz Tadeusz Szetela jest wychowawcą, mistrzem duchowym wielu pokoleń. Uczył między innymi w Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie im. Mikołaja Kopernika przez 22 lata. Wśród zebranych lekarzy było wielu uczniów księdza.

Po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu kolęd uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

 Przy dźwiękach kolęd, przyjacielskich rozmowach upłynęła wigilijna wieczerza.

Poniżej zdjęcia z powyższej uroczystości.

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Kącik Seniora |

Kurs z zakresu Orzecznictwa, Bioetyki i Prawa Medycznego w 2016 r.

Kurs z zakresu Orzecznictwa, Bioetyki i Prawa Medycznego odbędzie się w 2016 r.
w trzech terminach:

 • 10 – 12 lutego (orzecznictwo) oraz
  15 – 20 lutego (prawo medyczne, bioetyka)
 • 22 – 24 czerwca (orzecznictwo) oraz
  27 czerwca – 2 lipca (prawo medyczne, bioetyka) – brak miejsc
 • 14 – 16 września (orzecznictwo) oraz
  19 – 24 wrzesień ( prawo medyczne, bioetyka)

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM – Kraków, ul. Łazarza 16 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Zapisy na kurs oraz wszelkie dodatkowe informacje na temat szkolenia można uzyskać w siedzibie OIL w Krakowie, ul. Krupnicza 11a lub pod numerem telefonu 12 619 17 13

ZAPISY PRZYJMUJEMY OD 4 STYCZNIA

Wpis z: Młody Lekarz, Staż |

Sprawozdanie z działalności przemyskiego Klubu Seniora za 2015 r.

W związku z kończącym się rokiem 2015 przedstawiam działalność Klubu Lekarza Seniora w Przemyślu podczas tego okresu. Spotkania Klubu odbywały się w drugą środę miesiąca o godzinie 17- tej w siedzibie Delegatury OIL.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Krótkie doniesienia o peregrynacjach Seniorów z Klubu Lekarza Seniora przy OIL w Krakowie za lata 2014-2015

Chorwacja była ostatnią relacją z podróży Seniorów zamieszczoną w GGL. Nie znaczy to, że staliśmy się mniej aktywni, wręcz przeciwnie. W ramach pierwotnie zaplanowanych wycieczek krajowych pt. “Piękna nasza Polska cała” odbyliśmy kilka wypraw.

Oto one: Dolny Śląsk z Kotliną Kłodzką, Zakopane, PolesieSzlakiem Piastów, Szlakiem Dworków Nowohuckich, Cieszyn i ziemia cieszyńska, Podlasie z Tatarami, Wiśnicz z zamkiem i Lipnica Murowana i wreszcie “Czar Polesia”, którą poniżej spróbuję opisać.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

IV Konkurs Nalewek Własnej Receptury rozstrzygnięty!

4 grudnia w zabytkowych wnętrzach Muzeum Farmacji UJ przy ulicy Floriańskiej odbył się zorganizowany wspólnie przez Okręgowe Izby: Aptekarską i Lekarską – Konkurs Nalewek Własnej Receptury. Degustowano z zapałem, ale i umiarem przedstawione trunki, nie bacząc na historyczną scenerię w postaci starych naczyń aptecznych stojących na regałach w stylu empire, mieszczące m.in. sproszkowane karaluchy czy preparaty z czaszki ludzkiej.

– więcej »

Wpis z: Artykuły, Galerie, Rekreacja |

Fotorelacja z majówki Lekarzy Seniorów 2015

8 czerwca 2015 r. Klub Lekarza Seniora zorganizował wyjazd “majówkowy” dla swoich Członków. Zwiedzaliśmy Zamek w Nowym Wiśniczu, odwiedziliśmy Lipnicę Murowaną, a całość zwieńczył piknik w Chacie Gieda w Zagórzanach. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

« 1 z 5 »
Wpis z: Galerie, Kącik Seniora |

IV Medyczny Puchar Badmintona oraz III MPL w Badmintonie

Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z SKSR „WOLANT” Łódź i Li-Ning Polska zaprasza na IV Medyczny Puchar BadmintonaIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Badmintonie „ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ 2015” pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej, Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi oraz Łódzkiego Okręgowego Związku Badmintona.

– więcej »

Wpis z: Sport |

VIII Zawody Narciarskie Memoriał dr Ferdynanda Dzisiowa

Dnia 21 lutego 2015 r. w miejscowości Chyrowa odbyły się VIII Zawody Narciarskie Memoriał dr Ferdynanda Dzisiowa.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Sport |

V Międzynarodowy Przegląd Lekarzy Śpiewających „Musica Mores Confirmat” w Szczecinie

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie zaprasza śpiewających lekarzy do Szczecina na V Międzynarodowy Przegląd Lekarzy Śpiewających „Musica Mores Confirmat” (08 – 10.05.2015 r.)

– więcej »

Wpis z: Kultura |

VI Podkarpackie Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim Bystre 2015

27.02 – 01.03 2015 w Bystrem k. Baligrodu odbędą się VI Podkarpackie Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim Bystre 2015.

– więcej »

Wpis z: Sport |

Jesienny Piknik integracyjny Klubów Seniora OIL w Krakowie

W sobotni dzień 20 września o godzinie 10.30, w strugach deszczu, wyruszyliśmy autokarem na nieco spóźniony piknik integracyjny Klubów Lekarza Seniora.
 
Mimo fatalnej pogody humor nas nie opuszczał, a mając dużo czasu do spotkania, które wyznaczono na godzinę 14.00 w Zagórzanach w "Chacie Gieda", zatrzymaliśmy się w Dobczycach, gdzie zwiedziliśmy Zamek Dobczycki z Muzeum Regionalnym. Zbiory zgromadzone w Muzeum były dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Z dziedzińca Zamku podziwialiśmy Jezioro Dobczyckie z zaporą wodną. Zwiedziliśmy także skansen, gdzie wśród licznych eksponatów zwracała uwagę ogromnych rozmiarów maselnica, w której dawno temu wyrabiano stuprocentowe masło. Jeszcze jedno spojrzenie na panoramę Dobczyc, trochę zamgloną i udajemy się w drogę do miejsca przeznaczenia.
 
Na progu "Chaty Gieda" witają nas uśmiechnięci dr Kłodziński i Pan Darek. Gorący, smakowity żurek zdecydowanie rozgrzał nas i korzystnie wpłynął na nasze samopoczucie. Po chwili dojechała grupa nowosądecka i już razem, w miłej atmosferze, wśród gwaru, zaczęła się "uczta", która wszystkim przypadła do gustu. W międzyczasie pojawiło się słońce, sprawiając że uznaliśmy imprezę za udaną.
 
Przewodnicząca "Klubu Seniora"
przy OIL w Krakowie

dr med. Józefa Marjańska-Radziszewska 

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z wycieczki Lekarzy z Klubu Seniora “Szlakiem dworków nowohuckich”

22 września o godzinie 10.20, w dzień deszczowy i pochmurny, wyruszyliśmy z ul. Kałuży na kolejną wycieczkę krajoznawczą. Naszym przewodnikiem był Pan Maciej Miezian (historyk sztuki, krakowianista, pracownik muzeum), który dał się nam wcześniej poznać z cyklu wykładów dla Klubu. Jego ogromna wiedza i sposób jej przekazywania gwarantowały, że będzie ciekawie – i było.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wieści od przemyskich Seniorów

15 czerwca 2014 r. wybraliśmy się w przerwie pomiędzy intensywnie padającym deszczem do Arboretum w Bolestraszycach. Ongiś Bolestraszyce były własnością żony Piotra Michałowskiego, znakomitego malarza, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego romantyzmu, który okazał się również skutecznym gospodarzem majątku.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z wycieczki przemyskich Seniorów na Litwę

W dniach 30.04-04.05.2014 r . grupa członków Klubu Lekarza Seniora w Przemyślu zwiedzała Litwę, która powitała nas słońcem, chłodem, wiatrem, gamą zieleni i życiem toczącym się wszędzie spokojnie, łącznie z liczącym 500 tys. mieszkańców Wilnem.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Prof. Urbanika podróże za jeden uśmiech

26 maja 2014 r. krakowscy Lekarze Seniorzy gościli na swoim zebraniu ponownie prof. Andrzeja Urbanika.

Tym razem wykład miał charakter niemedyczny i poświęcony był 55 rocznicy istnienia autostopu w Polsce. Nasz gość nakreślił genezę powstania hitchhikingu na świecie, przypomniał historię polskiego autostopu oraz z humorem opowiadał o swoich przygodach związanych z podróżami po całym świecie. Wykład ilustrowany pięknymi zdjęciami m. in. z Peru, Japonii, Australii, Nowej Zelandii czy Mongolii oraz okraszony oprawą muzyczną oczarował zebranych Seniorów.

Pięknie dziękujemy za wizytę i arcyciekawą opowieść!

 

Wpis z: Kącik Seniora |

Spotkanie Lekarzy Seniorów w Delegaturze Krośnieńskiej

Delegatura Krośnieńska Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie uprzejmie informuje, że w dniu 21 lutego 2014 r., w siedzibie tutejszej Delegatury odbyło się spotkanie lekarzy seniorów. Gościem honorowym spotkania był Pan dr Kazimierz Białas. Lekarz, który pochodzi z Korczyny (koło Krosna). Studia medyczne ukończył w Krakowie, a następnie wyjechał na kontrakt do Nigerii, gdzie spędził 30 lat.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Kącik Seniora |

Lekarze Seniorzy z wizytą w Pogotowiu

W dniu 24 marca 2014 r. Lekarze Seniorzy zrzeszeni w krakowskim Klubie Lekarza Seniora gościli z wizytą w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. św. Łazarza 14 na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Popławskiej.

W sali Szkoły Ratownictwa Medycznego zebrani zapoznali się z aktualnym systemem ratownictwa medycznego w województwie małopolskim. Pani Dyrektor przybliżyła uczestnikom kulisy działania dzisiejszego pogotowia, jak również nowinki techniczne i ciekawostki z codziennego funkcjonowania pogotowia.

Było bardzo ciekawie, dziękujemy za zaproszenie!

Wpis z: Kącik Seniora |

Tomik poezji prof. Waldemara Hładkiego pt. „W podróży”

Uprzejmie informujemy, że w sprzedaży internetowej i w wydawnictwie można już nabyć nowy, bogato ilustrowany tomik poezji prof. Waldemara Hładkigo pt. „W podróży”, wydany przez krakowskie Wydawnictwo MINIATURA (ul. Barska 13, 30-307 Kraków).

– więcej »

Wpis z: Kultura |

Nowy Bal Lekarza – relacja

Tylu lekarzy w jednej sali nie zbiera się chyba na żadnej szpitalnej odprawie. Tak wielu lekarzy w tak niezwykłej atmosferze zbiera się  tylko w jednym miejscu i tylko raz w roku. Kolejny karnawałowy Bal Lekarza odbył się 11 stycznia 2014 r. w krakowskim Hotelu Pod Różą. I choć bawiliśmy się wspólnie już po raz XVII, to bal był zorganizowany w zupełnie nowej formule. Pierwszy bal w 1997 roku zorganizował Dr Jerzy Friediger.

– więcej »

Wpis z: Rekreacja |

Wieści od przemyskich Seniorów

Otrzymaliśmy bardzo miły list z wiadomościami z Klubu Lekarza Seniora działającego przy Delegaturze w Przemyślu. Bardzo dziękujemy i prosimy o więcej :)

Przesyłam krótkie informacje o działalności Klubu Lekarza Seniora w Przemyślu.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Anioły zagrały na lodzie – relacja

30 listopada 2013 r. w Krakowie odbyła się impreza charytatywna organizowana przez fundację „Piękne Anioły”. Dochód przeznaczony był na zakup pościeli i ciepłych kołder dla dzieci z najuboższych rodzin. Gwoździem programu był mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich przeciwko Kadrze Polski Lekarzy.

– więcej »

Wpis z: Sport |

Szkolenie na Słowacji

W dniu 31 maja 2013 r., 5-osobowa grupa z Klubu Seniora: Barbara Baracz, Józefa Marjańska-Radziszewska, Barbara Kurz, Janina Zając i Elżbieta Piątkowska, wzięła udział w szkoleniu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Dwa lata “Klubu Seniora” w Krakowie w sprawozdaniu Przewodniczącej

Sprawozdanie Przewodniczącej Klubu Lekarza Seniora przy OIL w Krakowie
z dwuletniej działalności (styczeń 2011 – grudzień 2012)

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Aptekarze kontra lekarze! Pierwszy konkurs nalewek – rozstrzygnięty!

To była urocza zabawa. Po raz pierwszy nasza sala konferencyjna przy ul. Krupniczej posłużyła za miejsce pokojowej konfrontacji… aptekarzy z krakowskiej Izby i lekarzy z krakowskiego samorządu.

– więcej »

Wpis z: Rekreacja |

Relacja z wycieczki Seniorów do Zamościa i Lublina 13-14 października 2012 r.

Wyjeżdżamy o godzinie 7 z ul. Kałuży. Trasa wiedzie przez Hebdów, Opatowiec, Wiślicę, Nowy Korczyn, Połaniec, Tarnobrzeg – miejsca związane z różnymi wydarzeniami historycznymi, o czym szczegółowo opowiada wskazując na zabytki godne obejrzenia nasz przewodnik p. Piotr, znajdując w nas chętnych i wdzięcznych słuchaczy. Zatrzymujemy się na krótko w Baranowie Sandomierskim, żeby zobaczyć Zamek uważany za “Mały Wawel”, zwiedzamy Muzeum Przemysłu Siarkowego.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z XXI Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym

ksbronek

W sobotę, 20 października 2012 r. odbyło się wręczenie trofeów zwycięzcom XXI Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym, których organizatorem był honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec. Patronat nad turniejem sprawował Konsulat RP w Chicago z Konsulem Generalnym Zygmuntem Matynią na czele.

– więcej »

Wpis z: Sport |

Relacja z wycieczki Seniorów do Lwowa i na Kresy Wschodnie 22-28 września 2012 r.

O godzinie 7.00 wyjeżdżamy z ul. Kałuży. Autokar wypełniony do ostatniego miejsca, zainteresowanie wycieczką duże. Około 30-40% uczestników ma “korzenie kresowe”, z pozostałych większość jedzie po raz pierwszy. W Rzeszowie dołącza przewodnik p. Antoni, człowiek bardzo miły, a co najważniejsze znający świetnie swój fach, swobodnie poruszający się w temacie historii i kultury polskiej. Ze swadą i chętnie swoją wiedzę o Kresach przekazywał nam umiejętnie na całej trasie. Po stosunkowo krótkiej odprawie przekraczamy granicę w Medyce.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wykład prof. Andrzeja Urbanika w “Klubie Lekarza Seniora”

W dniu 8 pażdziernika 2012 r. na zebraniu “Klubu Lekarza Seniora” Pan prof. dr hab. med. Andrzeja Urbanik wygłosił ciekawą prelekcję na temat współczesnej diagnostyki obrazowej.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z imprezy plenerowej Lekarzy Seniorów w Jerzmanowicach

17 czerwca 2012 r. członkowie “Klubu Seniora” uczestniczyli w imprezie integracyjnej w Chochołowym Dworze w podkrakowskich Jerzmanowicach.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wycieczka “Klubu Seniora” do Turcji w relacji Przewodniczącej 25.04-02.05 2012 r.

Autokarem z Krakowa wyjeżdżamy na lotnisko w Pyrzowicach, skąd o godz. 14 wylatujemy w kierunku Turcji. Po niecałych 3 godzinach lądujemy w Antalyi, mieście liczącym ponad milion mieszkańców, skąd transferem udajemy się do miejsca naszego pobytu – hotelu Wien w Alanyi.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Seniorzy w Wieliczce 2012 r.

8 marca 2012 r. członkowie krakowskiego “Klubu Lekarza Seniora” zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Grupę oprowadzał rewelacyjny przewodnik Pan Marek Woroń. Uczestnicy podziwiali pięknie odrestaurowane zabytki solne, przemierzając kopalniane w wyśmienitych humorach, z godną podziwu energią.

 

Wpis z: Kącik Seniora |

Karnawałowy Bal Lekarzy Delegatury Nowosądeckiej 2012

W niezwykłej scenerii pierwszego tej zimy śniegu, odbył się 14 stycznia 2012 roku kolejny już Bal Lekarzy Delegatury Nowosądeckiej. W niezwykle romantycznej scenerii karczmy „Miasteczko rowerowe” bawiło się kilkadziesiąt par nie tylko z Nowego Sącza, ale i z sąsiednich Izb Lekarskich. Wzorem lat ubiegłych szereg par przybyło w nietuzinkowych strojach, sensację wzbudził m.in. dr Tomasz Fortuna w szkockiej spódniczce, rywalizując z aranżerem Balu w autentycznej arafatce (przywiezionej wprost z Betlejem). Większość uczestników stanowili jak zwykle chirurdzy z naszego szpitala, choć nie brakowało lekarzy innych specjalności.

– więcej »

Wpis z: Rekreacja |

XV Jubileuszowy Bal Lekarza 2012 za nami…

Tradycyjnie w drugą sobotę stycznia, w gościnnych podwojach hotelu „Pod Różą” przy ul. Floriańskiej w Krakowie ponad 160 par bawiło się szampańsko do białego rana podczas Jubileuszowego XV Balu Lekarza. Zaszczycili nas swą obecnością m.in. prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz, wiceminister Zdrowia dr Andrzej Włodarczyk, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej dr Jacek Kozakiewicz, prezes OIL w Łodzi dr Grzegorz Mazur.

– więcej »

Wpis z: Rekreacja |

Relacja z Mistrzostw Polski Radiologów w Narciarstwie Alpejskim 2012

W całym kraju jesień (a może wiosna) i wichury ale w Bukowinie i Jurgowie, jakby na zamówienie spadł śnieg i zima pokłoniła się uczestnikom tegorocznych Mistrzostw. Świeży śnieg, temperatura -2 °C, brak wiatru i nieśmiało przebijające się przez chmury słoneczko.

Ponad 80 narciarek i narciarzy (lekarzy, członków ich rodzin, a także osób zawodowo związanych z dia-I gnostyką obrazową) stanęło 7 stycznia 2012 roku na starcie w pięknie położonym ośrodku narciarskim „Hawrań” w Jurgowie.

– więcej »

Wpis z: Sport |

Spotkania opłatkowe Lekarzy Seniorów

Przedstawiamy poniżej krótkie relacje ze spotkań opłatkowych w Klubach Seniora naszej Izby.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Nowosądeccy lekarze uhonorowani

21 października 2011 r. w Delegaturze Nowosądeckiej OIL w Krakowie odbyła się miła uroczystość uhonorowania lekarzy z ponad półwiecznym stażem pracy.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wycieczka Klubu Lekarzy Seniorów Wrocław-Berlin-Poczdam-Drezno 2011 r.

Wyjazd z Krakowa o godz. 7.15. Autokar pełny – nie pomieścił wszystkich chętnych. Dzień piękny, słoneczny. Wszyscy ożywieni w dobrych nastrojach. Trasa do Wrocławia bardzo dobra. Po drodze krótkie postoje (dla odpoczynku).

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Seniorzy w Wilnie 2011 – relacja

W dniach 18-22 czerwca 2011 roku odbyła się wielce udana wycieczka naszych lekarzy Seniorów do Wilna. Pierwszy etap, przez Warszawę, miał metę w Siedlcach, ale atrakcją było oczywiście zwiedzanie stolicy, która powitała wycieczkowiczów ulewnym deszczem. Mimo to udało się odbyć spacer z przewodnikiem po Starówce i Ogrodzie Saskim oraz zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wycieczka Kraków–Wrocław-Poczdam-Berlin-Drezno

Krakowski "Klub Seniora" zaprasza Koleżanki i Kolegów Seniorów na wycieczkę do Berlina w dniach 1-5 października 2011 r.

Uwaga ważne!
Zapisy prowadzone będą na najbliższym spotkaniu "Klubu" tj. 12 września. Osoby pragnące wziąc udział w wycieczce proszone są o wpłatę na spotkaniu zaliczki min. 200 zł

Program:

1 dzień.

Zbiórka, parking przy ul Kałuży k/ hotelu Cracovi godz 7.00 następnie wyjeżdżamy do Wrocławia. Przejazd do muzeum zwiedzanie Panoramy Racławickiej wspaniałego dzieła malarstwa batalistycznego, potem udamy się na zwiedzanie Starówki wrocławskiej z przewodnikiem miejskim.  Przejazd na  obiadokolację i nocleg we Wrocławiu.

2.dzień.

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Berlina. zwiedzanie miasta. Berliner Dom /8 euro w cenie/ katedry z grobowcami Hohenzollernów, przejście na Alexaner Platz. Dla chętnych wyjazd na wieżę telewizyjną z obrotową kawiarnią z której można podziwiać piękną panoramę Berlina fakultatywnie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Berlina w Pensjon.

3.dzień.

Śniadanie po którym wyruszamy na dalsze zwiedzanie Berlina. Wyspa muzeów z Muzeum Pergamonu /12 euro w cenie/ ze wspaniałym ołtarzem Zeusa i zbiorami sztuki starożytnej.  Następnie spacer ulicą Unter den Linden, Brama Brandeburska i Reichstag, Charlottenburg /10euro/. Rejs po Sprewie /8euro/ fakultatywnie. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4.dzień.

Śniadanie,  następnie wyjeżdżamy dalsze zwiedzanie Berlina . Przejazd przez Berlin Zachodni, zwiedzanie ruin Gedachtniskirche i spacer po bulwarze handlowym Kurfurstendamm. Przejazd przez Plac Poczdamski a nstępnie wyjazd do Poczdamu, które zostało wpisane na światową Listę Dziedzictwa  UNESCO. Zobaczymy kompleks pałacowo-ogrodowy Sanssouci a następnie pałac Cecilenhof /8euro/. W pałacu tym odbyła się Konferencja Poczdamska. Przejazd dzielnicą rosyjską następnie stare miasto i dzielnica holenderska.  Obiadokolacja i nocleg.

5.dzień.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Drezna. Zwiedzanie między innymi Zwinger /10 euro/ lub Zielony Skarbiec /10 euro/ fakultatywnie, Opera kościół N. Marii Panny. Przerwa na lunch – czas wolny   a następnie ok. 13.00 jedziemy w kierunku Polski. przyjazd na miejsce wieczorem.
           

Cena

Członkowie "Klubu Seniora": ok 550 zł (przy ok. 400 zł dofinansowania z Izby Lekarskiej) +100 euro płatne na miejscu u pilota.
Osoby towarzyszące i inni uczestnicy: ok. 950 zł +100 euro płatne na miejscu u pilota.

Cena obejmuje; Autokar Lux, NNW, KL,  pilot/przewodnik, przewodnik terenowy we Wrocławiu, podatek VAT  i opłaty drogowe i parkingowe, 1 nocleg we Wrocławiu w hotelu klasy turystycznej, 3 noclegi k/ Berlina noclegi w Pensjon 4 śniadania, 4 obiadokolacje. Cena aktualna przy 40 płatnych osobach.  Istnieje możliwość modyfikacji programu.

ZAPRASZAMY!!
Wpis z: Kącik Seniora |

Najbliższe spotkania krakowskiego “Klubu Seniora”

Szanowni Państwo.

Miło mi poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem spotkaniami klubowymi, począwszy od stycznia 2012 roku, spotkania "Klubu Lekarza Seniora" odbywać się będą dwukrotnie w miesiącu: drugi i czwarty poniedziałek miesiąca. Spotkania odbywają się na parterze kamienicy OIL w Krakowie, ul. Krupnicza 11a.

Zapraszam na kolejne uroczyste spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 22 grudnia 2014 r. o godz. 15.00 .

 

Przewodnicząca "Klubu Seniora"
przy OIL w Krakowie

dr med. Józefa Marjańska-Radziszewska

Wpis z: Kącik Seniora |

Wyborydo 28 lutego 2017 r.
Przyjmowanie wniosków o utworzenie rejonu wyborczego przez grupę lekarzy

Kalendarium

Luty 2017
PWŚCPSN
« sty   mar »
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28      

Galerie

 • 5. Konkurs Nalewek Własnej Receptury rozstrzygnięty
  5. Konkurs Nalewek Własnej Receptury rozstrzygnięty
  2016-12-07 15:15:32
 • 70 rocznica śmierci dr Z. Rogali Lewickiego
  70 rocznica śmierci dr Z. Rogali Lewickiego
  2016-10-26 10:40:17
 • Uroczyste wręczenie Ograniczonych PWZ 2016
  Uroczyste wręczenie Ograniczonych PWZ 2016
  2016-09-19 11:06:44
 • 50 lat w zawodzie krośnieńskich lekarzy
  50 lat w zawodzie krośnieńskich lekarzy
  2016-10-26 11:24:59
 • Rodzinny Piknik Integracyjny Lekarsko-Adwokacki 2016
  Rodzinny Piknik Integracyjny Lekarsko-Adwokacki 2016
  2016-06-27 08:43:03

Polecamy