Serwis stomatologiczny
Centralny Rejestr Lekarzy

Jesteśmy na FB

Rynek zdrowia

Kącik seniora

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Seniorzy.

Na niniejszej stronie będziemy umieszczać informacje dotyczące Lekarzy Seniorów, tematy nadchodzących spotkań, organizowanych imprez, wycieczek etc. Serdecznie zapraszamy do częstych odwiedzin.
Zapraszamy do kontaktu pod nr tel.: 12 6191701 lub adresem e-mail: d.wojtowicz@hipokrates.org

Spotkanie opłatkowe delegatury krośnieńskiej 2017

Po raz kolejny w restauracji Nafta w Krośnie w dniu 18 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie opłatkowe Lekarzy Seniorów i lekarzy delegatów VII i VIII kadencji Izb Lekarskich.

Pan dr Janusz Kulon Pełnomocnik Delegatury Krośnieńskiej serdecznie powitał zebranych. W skrócie przedstawił działania i osiągnięcia samorządu tutejszej Delegatury w mijającym roku.

Pan dr Bolesław Rygiel zaprezentował zebranym książkę Jego autorstwa i mgr Adama Krzanowskiego. Książka nosi tytuł Lekarze Krosna – dr Zygmunt Lewicki Rogala i dr Władysław Glazar. W wydawnictwie tym słowo wstępne jest od Prezesa ORL w Krakowie prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Matyji, kolejne słowo wstępne i  uwagi recenzujące pracę opracowane przez prof. zw. dr hab. Kazimierza Szmyd z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Książka wzbudziła ogólny zachwyt całego gremium.

Słowo Boże wygłosił ksiądz Krzysztof Mijal proboszcz Parafii pw. Świętego Wojciecha w Krośnie oraz Duszpasterz Ludzi Pracy. Poświęcił opłatki oraz złożył zebranym życzenia świąteczne.

W miłej i serdecznej atmosferze upłynęła tegoroczna wigilijna wieczerza lekarzy Delegatury Krośnieńskiej OIL w Krakowie.

Poniżej galeria zdjęć spotkania.

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Kącik Seniora |

Wizyta Lekarzy Seniorów w przychodni XXI w.

 

Seniorzy w świecie nowych technologii

– Że też człowiek musiał się tak wcześnie urodzić… – stwierdziła jedna z uczestniczek konferencji „Cyfryzacja usług medycznych a wykluczenie cyfrowe”, która odbyła się 27 lutego br. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Comarchu w Krakowie. Wzięło w niej udział ok. 65 osób zrzeszonych w Klubie Seniora krakowskiej OIL oraz 10 osób z delegatury w Nowym Sączu. Podczas konferencji emerytowani lekarze zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami opracowanymi przez informatyków, a wykorzystywanymi coraz powszechniej w służbie zdrowia.

Dr Kazimierz Kłodziński, przewodniczący Komisji ds. Lekarzy Seniorów ORL, inicjator zorganizowania konferencji, wspominał na jej początku: – Kiedy byliśmy młodzi, w szpitalach sensacją był oddział intensywnej terapii, z centralką w dyżurce pielęgniarek i u doktora. A dzisiaj można być w domu setki kilometrów od swojego lekarza i jednocześnie być pod jego nadzorem.

– więcej »

Wpis z: Galerie, Kącik Seniora |

Spotkanie opłatkowe delegatury krośnieńskiej 2016

Tradycyjnie jak co roku w restauracji Hotelu Nafta Krosno w dniu 15 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe lekarzy seniorów i lekarzy delegatów VII kadencji Izb Lekarskich.

Zebranych powitał Pan dr Janusz Kulon – Pełnomocnik Delegatury Krośnieńskiej. W skrócie przedstawił działania i osiągnięcia samorządu lekarskiego tutejszej Delegatury w mijającym roku.

Słowo Boże wygłosił ksiądz Prałat Tadeusz Szetela, Honorowy Obywatel Miasta Krosna.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Kącik Seniora |

Relacja z wyjazdu nowosądeckich Seniorów do Wilna

Na przełomie września i października bieżącego roku grupa ponad 30-tu Lekarzy Seniorów zarejestrowanych w Delegaturze Izby Lekarskiej w Nowym Sączu, udała się na zaplanowaną, bogatą w program wycieczkę do Wilna. Trasa wiodła wzdłuż tzw. ściany wschodniej naszego kraju, poprzez Lublin, Białystok, Olsztyn.
Zgodnie z planem, pierwszym przystankiem był Lublin.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Nowym Sączu, Kącik Seniora |

50 lat w zawodzie krośnieńskich lekarzy

W dniu 15 października 2016 roku w Delegaturze Krośnieńskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uznania lekarzom z 50-cio letnim stażem pracy i nadal pracujących. W uroczystości oprócz Szanownych Jubilatów udział wzięli: prof. dr hab. n.med. Andrzej Matyja Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie, przedstawiciele ORL w Krakowie, dr Kazimierz Kłodziński – Przewodniczący Komisji ds. Emerytów, dr Antoni Jakubowicz były wieloletni Pełnomocnik Delegatury Krośnieńskiej, dr Janusz Kulon Pełnomocnik Delegatury.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Galerie, Kącik Seniora |

Majówka Lekarzy Seniorów 2016

« 1 z 3 »
Wpis z: Galerie, Kącik Seniora |

Opłatek w Delegaturze Krośnieńskiej 2015

W dniu 17 grudnia 2015 roku w restauracji Hotelu Nafta Krosno, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe Lekarzy Seniorów i Lekarzy Delegatów VII kadencji Delegatury Krośnieńskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

Zgromadzonych powitał Pan dr Janusz Kulon – Pełnomocnik Delegatury w Krośnie. Przedstawił w skrócie działania i osiągnięcia samorządu lekarskiego w mijającym roku oraz poinformował gości o zakończeniu remontu pomieszczeń Delegatury Krośnieńskiej. Poprosił Lekarzy Seniorów o wykazanie większego  zainteresowania spotkaniami Klubu Seniora. Poinformował o inicjatywie pana doktora Bolesława Rygla o renowacji  nagrobka  śp. doktora Zygmunta Lewickiego, długoletniego Dyrektora Szpitala w Krośnie.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Kącik Seniora |

Sprawozdanie z działalności przemyskiego Klubu Seniora za 2015 r.

W związku z kończącym się rokiem 2015 przedstawiam działalność Klubu Lekarza Seniora w Przemyślu podczas tego okresu. Spotkania Klubu odbywały się w drugą środę miesiąca o godzinie 17- tej w siedzibie Delegatury OIL.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Krótkie doniesienia o peregrynacjach Seniorów z Klubu Lekarza Seniora przy OIL w Krakowie za lata 2014-2015

Chorwacja była ostatnią relacją z podróży Seniorów zamieszczoną w GGL. Nie znaczy to, że staliśmy się mniej aktywni, wręcz przeciwnie. W ramach pierwotnie zaplanowanych wycieczek krajowych pt. “Piękna nasza Polska cała” odbyliśmy kilka wypraw.

Oto one: Dolny Śląsk z Kotliną Kłodzką, Zakopane, PolesieSzlakiem Piastów, Szlakiem Dworków Nowohuckich, Cieszyn i ziemia cieszyńska, Podlasie z Tatarami, Wiśnicz z zamkiem i Lipnica Murowana i wreszcie “Czar Polesia”, którą poniżej spróbuję opisać.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Fotorelacja z majówki Lekarzy Seniorów 2015

 

8 czerwca 2015 r. Klub Lekarza Seniora zorganizował wyjazd “majówkowy” dla swoich Członków. Zwiedzaliśmy Zamek w Nowym Wiśniczu, odwiedziliśmy Lipnicę Murowaną, a całość zwieńczył piknik w Chacie Gieda w Zagórzanach. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

– więcej »

Wpis z: Galerie, Kącik Seniora |

Jesienny Piknik integracyjny Klubów Seniora OIL w Krakowie

W sobotni dzień 20 września o godzinie 10.30, w strugach deszczu, wyruszyliśmy autokarem na nieco spóźniony piknik integracyjny Klubów Lekarza Seniora.
 
Mimo fatalnej pogody humor nas nie opuszczał, a mając dużo czasu do spotkania, które wyznaczono na godzinę 14.00 w Zagórzanach w "Chacie Gieda", zatrzymaliśmy się w Dobczycach, gdzie zwiedziliśmy Zamek Dobczycki z Muzeum Regionalnym. Zbiory zgromadzone w Muzeum były dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Z dziedzińca Zamku podziwialiśmy Jezioro Dobczyckie z zaporą wodną. Zwiedziliśmy także skansen, gdzie wśród licznych eksponatów zwracała uwagę ogromnych rozmiarów maselnica, w której dawno temu wyrabiano stuprocentowe masło. Jeszcze jedno spojrzenie na panoramę Dobczyc, trochę zamgloną i udajemy się w drogę do miejsca przeznaczenia.
 
Na progu "Chaty Gieda" witają nas uśmiechnięci dr Kłodziński i Pan Darek. Gorący, smakowity żurek zdecydowanie rozgrzał nas i korzystnie wpłynął na nasze samopoczucie. Po chwili dojechała grupa nowosądecka i już razem, w miłej atmosferze, wśród gwaru, zaczęła się "uczta", która wszystkim przypadła do gustu. W międzyczasie pojawiło się słońce, sprawiając że uznaliśmy imprezę za udaną.
 
Przewodnicząca "Klubu Seniora"
przy OIL w Krakowie

dr med. Józefa Marjańska-Radziszewska 

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z wycieczki Lekarzy z Klubu Seniora “Szlakiem dworków nowohuckich”

22 września o godzinie 10.20, w dzień deszczowy i pochmurny, wyruszyliśmy z ul. Kałuży na kolejną wycieczkę krajoznawczą. Naszym przewodnikiem był Pan Maciej Miezian (historyk sztuki, krakowianista, pracownik muzeum), który dał się nam wcześniej poznać z cyklu wykładów dla Klubu. Jego ogromna wiedza i sposób jej przekazywania gwarantowały, że będzie ciekawie – i było.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wieści od przemyskich Seniorów

15 czerwca 2014 r. wybraliśmy się w przerwie pomiędzy intensywnie padającym deszczem do Arboretum w Bolestraszycach. Ongiś Bolestraszyce były własnością żony Piotra Michałowskiego, znakomitego malarza, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego romantyzmu, który okazał się również skutecznym gospodarzem majątku.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z wycieczki przemyskich Seniorów na Litwę

W dniach 30.04-04.05.2014 r . grupa członków Klubu Lekarza Seniora w Przemyślu zwiedzała Litwę, która powitała nas słońcem, chłodem, wiatrem, gamą zieleni i życiem toczącym się wszędzie spokojnie, łącznie z liczącym 500 tys. mieszkańców Wilnem.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Prof. Urbanika podróże za jeden uśmiech

26 maja 2014 r. krakowscy Lekarze Seniorzy gościli na swoim zebraniu ponownie prof. Andrzeja Urbanika.

Tym razem wykład miał charakter niemedyczny i poświęcony był 55 rocznicy istnienia autostopu w Polsce. Nasz gość nakreślił genezę powstania hitchhikingu na świecie, przypomniał historię polskiego autostopu oraz z humorem opowiadał o swoich przygodach związanych z podróżami po całym świecie. Wykład ilustrowany pięknymi zdjęciami m. in. z Peru, Japonii, Australii, Nowej Zelandii czy Mongolii oraz okraszony oprawą muzyczną oczarował zebranych Seniorów.

Pięknie dziękujemy za wizytę i arcyciekawą opowieść!

 

Wpis z: Kącik Seniora |

Spotkanie Lekarzy Seniorów w Delegaturze Krośnieńskiej

Delegatura Krośnieńska Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie uprzejmie informuje, że w dniu 21 lutego 2014 r., w siedzibie tutejszej Delegatury odbyło się spotkanie lekarzy seniorów. Gościem honorowym spotkania był Pan dr Kazimierz Białas. Lekarz, który pochodzi z Korczyny (koło Krosna). Studia medyczne ukończył w Krakowie, a następnie wyjechał na kontrakt do Nigerii, gdzie spędził 30 lat.

– więcej »

Wpis z: Delegatura w Krośnie, Kącik Seniora |

Lekarze Seniorzy z wizytą w Pogotowiu

W dniu 24 marca 2014 r. Lekarze Seniorzy zrzeszeni w krakowskim Klubie Lekarza Seniora gościli z wizytą w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. św. Łazarza 14 na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Popławskiej.

W sali Szkoły Ratownictwa Medycznego zebrani zapoznali się z aktualnym systemem ratownictwa medycznego w województwie małopolskim. Pani Dyrektor przybliżyła uczestnikom kulisy działania dzisiejszego pogotowia, jak również nowinki techniczne i ciekawostki z codziennego funkcjonowania pogotowia.

Było bardzo ciekawie, dziękujemy za zaproszenie!

Wpis z: Kącik Seniora |

Wieści od przemyskich Seniorów

Otrzymaliśmy bardzo miły list z wiadomościami z Klubu Lekarza Seniora działającego przy Delegaturze w Przemyślu. Bardzo dziękujemy i prosimy o więcej :)

Przesyłam krótkie informacje o działalności Klubu Lekarza Seniora w Przemyślu.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Szkolenie na Słowacji

W dniu 31 maja 2013 r., 5-osobowa grupa z Klubu Seniora: Barbara Baracz, Józefa Marjańska-Radziszewska, Barbara Kurz, Janina Zając i Elżbieta Piątkowska, wzięła udział w szkoleniu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Dwa lata “Klubu Seniora” w Krakowie w sprawozdaniu Przewodniczącej

Sprawozdanie Przewodniczącej Klubu Lekarza Seniora przy OIL w Krakowie
z dwuletniej działalności (styczeń 2011 – grudzień 2012)

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z wycieczki Seniorów do Zamościa i Lublina 13-14 października 2012 r.

Wyjeżdżamy o godzinie 7 z ul. Kałuży. Trasa wiedzie przez Hebdów, Opatowiec, Wiślicę, Nowy Korczyn, Połaniec, Tarnobrzeg – miejsca związane z różnymi wydarzeniami historycznymi, o czym szczegółowo opowiada wskazując na zabytki godne obejrzenia nasz przewodnik p. Piotr, znajdując w nas chętnych i wdzięcznych słuchaczy. Zatrzymujemy się na krótko w Baranowie Sandomierskim, żeby zobaczyć Zamek uważany za “Mały Wawel”, zwiedzamy Muzeum Przemysłu Siarkowego.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z wycieczki Seniorów do Lwowa i na Kresy Wschodnie 22-28 września 2012 r.

O godzinie 7.00 wyjeżdżamy z ul. Kałuży. Autokar wypełniony do ostatniego miejsca, zainteresowanie wycieczką duże. Około 30-40% uczestników ma “korzenie kresowe”, z pozostałych większość jedzie po raz pierwszy. W Rzeszowie dołącza przewodnik p. Antoni, człowiek bardzo miły, a co najważniejsze znający świetnie swój fach, swobodnie poruszający się w temacie historii i kultury polskiej. Ze swadą i chętnie swoją wiedzę o Kresach przekazywał nam umiejętnie na całej trasie. Po stosunkowo krótkiej odprawie przekraczamy granicę w Medyce.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wykład prof. Andrzeja Urbanika w “Klubie Lekarza Seniora”

W dniu 8 pażdziernika 2012 r. na zebraniu “Klubu Lekarza Seniora” Pan prof. dr hab. med. Andrzeja Urbanik wygłosił ciekawą prelekcję na temat współczesnej diagnostyki obrazowej.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Relacja z imprezy plenerowej Lekarzy Seniorów w Jerzmanowicach

17 czerwca 2012 r. członkowie “Klubu Seniora” uczestniczyli w imprezie integracyjnej w Chochołowym Dworze w podkrakowskich Jerzmanowicach.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wycieczka “Klubu Seniora” do Turcji w relacji Przewodniczącej 25.04-02.05 2012 r.

Autokarem z Krakowa wyjeżdżamy na lotnisko w Pyrzowicach, skąd o godz. 14 wylatujemy w kierunku Turcji. Po niecałych 3 godzinach lądujemy w Antalyi, mieście liczącym ponad milion mieszkańców, skąd transferem udajemy się do miejsca naszego pobytu – hotelu Wien w Alanyi.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Seniorzy w Wieliczce 2012 r.

8 marca 2012 r. członkowie krakowskiego “Klubu Lekarza Seniora” zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Grupę oprowadzał rewelacyjny przewodnik Pan Marek Woroń. Uczestnicy podziwiali pięknie odrestaurowane zabytki solne, przemierzając kopalniane w wyśmienitych humorach, z godną podziwu energią.

 

Wpis z: Kącik Seniora |

Spotkania opłatkowe Lekarzy Seniorów

Przedstawiamy poniżej krótkie relacje ze spotkań opłatkowych w Klubach Seniora naszej Izby.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Nowosądeccy lekarze uhonorowani

21 października 2011 r. w Delegaturze Nowosądeckiej OIL w Krakowie odbyła się miła uroczystość uhonorowania lekarzy z ponad półwiecznym stażem pracy.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wycieczka Klubu Lekarzy Seniorów Wrocław-Berlin-Poczdam-Drezno 2011 r.

Wyjazd z Krakowa o godz. 7.15. Autokar pełny – nie pomieścił wszystkich chętnych. Dzień piękny, słoneczny. Wszyscy ożywieni w dobrych nastrojach. Trasa do Wrocławia bardzo dobra. Po drodze krótkie postoje (dla odpoczynku).

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Seniorzy w Wilnie 2011 – relacja

W dniach 18-22 czerwca 2011 roku odbyła się wielce udana wycieczka naszych lekarzy Seniorów do Wilna. Pierwszy etap, przez Warszawę, miał metę w Siedlcach, ale atrakcją było oczywiście zwiedzanie stolicy, która powitała wycieczkowiczów ulewnym deszczem. Mimo to udało się odbyć spacer z przewodnikiem po Starówce i Ogrodzie Saskim oraz zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Wycieczka Kraków–Wrocław-Poczdam-Berlin-Drezno

Krakowski "Klub Seniora" zaprasza Koleżanki i Kolegów Seniorów na wycieczkę do Berlina w dniach 1-5 października 2011 r.

Uwaga ważne!
Zapisy prowadzone będą na najbliższym spotkaniu "Klubu" tj. 12 września. Osoby pragnące wziąc udział w wycieczce proszone są o wpłatę na spotkaniu zaliczki min. 200 zł

Program:

1 dzień.

Zbiórka, parking przy ul Kałuży k/ hotelu Cracovi godz 7.00 następnie wyjeżdżamy do Wrocławia. Przejazd do muzeum zwiedzanie Panoramy Racławickiej wspaniałego dzieła malarstwa batalistycznego, potem udamy się na zwiedzanie Starówki wrocławskiej z przewodnikiem miejskim.  Przejazd na  obiadokolację i nocleg we Wrocławiu.

2.dzień.

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Berlina. zwiedzanie miasta. Berliner Dom /8 euro w cenie/ katedry z grobowcami Hohenzollernów, przejście na Alexaner Platz. Dla chętnych wyjazd na wieżę telewizyjną z obrotową kawiarnią z której można podziwiać piękną panoramę Berlina fakultatywnie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Berlina w Pensjon.

3.dzień.

Śniadanie po którym wyruszamy na dalsze zwiedzanie Berlina. Wyspa muzeów z Muzeum Pergamonu /12 euro w cenie/ ze wspaniałym ołtarzem Zeusa i zbiorami sztuki starożytnej.  Następnie spacer ulicą Unter den Linden, Brama Brandeburska i Reichstag, Charlottenburg /10euro/. Rejs po Sprewie /8euro/ fakultatywnie. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4.dzień.

Śniadanie,  następnie wyjeżdżamy dalsze zwiedzanie Berlina . Przejazd przez Berlin Zachodni, zwiedzanie ruin Gedachtniskirche i spacer po bulwarze handlowym Kurfurstendamm. Przejazd przez Plac Poczdamski a nstępnie wyjazd do Poczdamu, które zostało wpisane na światową Listę Dziedzictwa  UNESCO. Zobaczymy kompleks pałacowo-ogrodowy Sanssouci a następnie pałac Cecilenhof /8euro/. W pałacu tym odbyła się Konferencja Poczdamska. Przejazd dzielnicą rosyjską następnie stare miasto i dzielnica holenderska.  Obiadokolacja i nocleg.

5.dzień.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Drezna. Zwiedzanie między innymi Zwinger /10 euro/ lub Zielony Skarbiec /10 euro/ fakultatywnie, Opera kościół N. Marii Panny. Przerwa na lunch – czas wolny   a następnie ok. 13.00 jedziemy w kierunku Polski. przyjazd na miejsce wieczorem.
           

Cena

Członkowie "Klubu Seniora": ok 550 zł (przy ok. 400 zł dofinansowania z Izby Lekarskiej) +100 euro płatne na miejscu u pilota.
Osoby towarzyszące i inni uczestnicy: ok. 950 zł +100 euro płatne na miejscu u pilota.

Cena obejmuje; Autokar Lux, NNW, KL,  pilot/przewodnik, przewodnik terenowy we Wrocławiu, podatek VAT  i opłaty drogowe i parkingowe, 1 nocleg we Wrocławiu w hotelu klasy turystycznej, 3 noclegi k/ Berlina noclegi w Pensjon 4 śniadania, 4 obiadokolacje. Cena aktualna przy 40 płatnych osobach.  Istnieje możliwość modyfikacji programu.

ZAPRASZAMY!!
Wpis z: Kącik Seniora |

Najbliższe spotkania krakowskiego “Klubu Seniora”

Szanowni Państwo.

Miło mi poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem spotkaniami klubowymi, począwszy od stycznia 2012 roku, spotkania "Klubu Lekarza Seniora" odbywać się będą dwukrotnie w miesiącu: drugi i czwarty poniedziałek miesiąca. Spotkania odbywają się na parterze kamienicy OIL w Krakowie, ul. Krupnicza 11a.

Zapraszam na kolejne uroczyste spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 22 grudnia 2014 r. o godz. 15.00 .

 

Przewodnicząca "Klubu Seniora"
przy OIL w Krakowie

dr med. Józefa Marjańska-Radziszewska

Wpis z: Kącik Seniora |

“Majówka” Seniorów AD 2011

6 czerwca 2011 r. odbyło się "majówkowe" spotkanie Lekarzy Seniorów naszej Izby. Seniorzy, zebrali się tym razem w eleganckich i stylowych pomieszczeniach Hotelu "Stary" przy ul. Szczepańskiej 5, których unikalne aranżacje i subtelne dekoracje: wiele gatunków egzotycznego drewna w autorskich projektach mebli i oryginalnych parkietów, orientalne dywany, naturalne jedwabie oraz najlepszej jakości marmury użyte do wystroju wnętrz, a także oryginalne, pięknie odtworzone freski tworzą niezapomniane wrażenie i sprawiły, że nasi goście byli naprawdę oczarowani.

Zebranych przywitali gospodarze wieczoru: Przewodnicząca krakowskiego "Klubu Seniora" dr med. Józefa Marjańska-Radziszewska oraz Przewodniczący Komisji ds. Lekarzy Emerytów i Rencistów ORL w Krakowie dr Kazimierz Kłodziński. Ponadto władze Izby reprezentował swoją osobą Sekretarz ORL dr med. Jacek Tętnowski. Co prawda pogoda znów spłatała nam psikusa – deszczowa aura nie pozwoliła cieszyć się z wizyty na tarasie, znajdującym się na ostatnim piętrze hotelu i oferującym niezapomniany widok Rynku Głównego, nie mniej jednak Seniorzy zachowali właściwą dla siebie pogodę ducha, spędzając wieczór na miłych pogawędkach. Restauracja hotelowa "Trzy Rybki" zaserwowała wykwintny poczęstunek, który również spowodował przywołanie wspomnień czasów studenckich i wizyt w poprzednim wcieleniu wspomnianego lokalu. Prezentujemy kilka zdjęć z tego miłego wieczoru i do zobaczenia za rok.

 
{jgxgal folder:=[pic/majowka2011] title:=["Majówka"  Lekarzy Seniorów] cols:=[5]}
 
Tekst i zdjęcia:
dw
Wpis z: Kącik Seniora |

Wielkanoc Lekarzy Seniorów

Po wyjątkowo udanej zeszłorocznej wigilii w hotelu „Rubinstein" na krakowskim Kazimierzu, przyjęcie wielkanocne nie mogło odbyć się nigdzie indziej. Tym razem, 11 kwietnia br. Lekarze Seniorzy krakowskiej OIL zrzeszeni w „Klubie Seniora" przybyli do „Rubinsteina" w liczbie ponad 120 osób.
 
Gości powitali serdecznie: przewodnicząca Klubu dr Józefa Marjańska-Radziszewska, prezes ORL doc. Andrzej Matyja, wiceprezes ORL dr Jerzy Friediger oraz przewodniczący Komisji ds. Emerytów i Rencistów dr Kazimierz Kłodziński, życząc sympatycznego wieczoru i smacznego poczęstunku. Prezes A. Matyja zadowolony z frekwencji, podzielił się ciekawostką, że oto w Klubie mamy ponad trzydziestu seniorów po 90. roku życia, a nowych członków wciąż przybywa.
 
Modlitwa oraz tradycyjne poświęcenie pokarmów dokonane przez duszpasterza środowisk medycznych ks. Dariusza Oko poprzedziło przyjacielską wieczerzę, umilaną do późnego wieczora fortepianowym brzmieniem koncertu pana Wiesława Gaertnera.
 
(jod)

 

 
{jgxgal folder:=[pic/jajeczko2011] title:=["Jajeczko"  Lekarzy Seniorów] cols:=[5]}
 
Zdjęcia: J. Depa, J. Sawicz,
Wpis z: Kącik Seniora |

Spotkanie wigilijne Lekarzy Seniorów OIL w Krakowie

13 grudnia 2010 roku – nie jak zazwyczaj w sali konferencyjnej Izby – ale w stylowych podziemiach hotelu „Rubinstein” na krakowskim Kazimierzu odbyło się opłatkowe spotkanie Lekarzy Seniorów OIL w Krakowie.

Licznie przybyłych gości powitał przewodniczący Komisji ds. Emerytów i Rencistów dr Kazimierz Kłodziński, życząc miłego, udanego wieczoru oraz smacznego poczęstunku. Po modlitwie i błogosławieństwie duszpasterza środowiskowego ks. Dariusza Oko, do życzeń dołączył również przybyły na tę okazję prosto z Warszawy prezes ORL w Krakowie doc. Andrzej Matyja. „Jest mi niezmiernie miło, że jesteśmy tutaj razem. Organizowanie takiego rodzaju spotkań jest m.in. rolą samorządu lekarskiego – stwierdził. Nie wolno nam zapominać o swoich nauczycielach”.

Uroczyste łamanie się opłatkiem, połączone z indywidualnym składaniem sobie życzeń świątecznych, poprzedziło wykwintną kolację przy świecach. Korzystając z okazji prof. Urszula Doleżal gorąco zaprosiła wszystkich obecnych, bez względu na wiek i specjalność, do udziału w imprezach Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego siedziba znajduje się przy ul. Grodzkiej 53.
Przyjacielskie rozmowy przy wigilijnym stole, którym towarzyszyły delikatne dźwięki kolęd w fortepianowym wykonaniu pana Wiesława Gaertnera, trwały do późnego wieczora.

„Patrząc na kolegów z moich szkolnych lat, współpracowników i przyjaciół myślę, że mają oni spory potencjał wynikający przede wszystkim z doświadczenia życiowego, a także ze znajomości mechanizmów funkcjonowania ochrony zdrowia. Marzy mi się, by emerytowani lekarze nie byli odstawiani przez młodszych kolegów na boczny tor . I to moje marzenie powoli zaczyna się spełniać” – powiedział na koniec dr K. Kłodziński.

Joanna Depa

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

I Majówka Lekarzy Seniorów OIL w Krakowie

To miała być I Majówka Lekarzy Seniorów, jednak ze względu na powódź, odbyła się… 18 czerwca. Zmianie uległ też program wycieczki. Wciąż podniesiony poziom wody na Wiśle pozwolił jedynie na rejs statkiem w stronę Tyńca i z powrotem, bez zatrzymywania się w opactwie Benedyktynów.
 
Mimo to uczestnicy dopisali w liczbie ponad 100 osób, a na statku „Nimfa" przez cały czas panowała sympatyczna atmosfera.

– więcej »

Wpis z: Kącik Seniora |

Legitymacje dla Lekarzy Seniorów

W ślad za Apelem do PT Lekarzy naszej Izby  informujemy, że Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie wydaje legitymacje dedykowane dla Lekarzy Seniorów, członków naszej izby.

Legitymacja Lekarza Seniora jest identyczna jak Legitymacja Lekarska wydawana członkom OIL w Krakowie, posiada jednak wyraźny napis “Lekarz Senior” w prawym górnym rogu.

Wszystkich Państwa zainteresowanych wyrobieniem sobie takiej legitymacji, zapraszamy ze zdjęciem do biura OIL w Krakowie (Dział Rejestru Lekarzy), bądź prosimy o kontakt z właściwą Delegaturą. Legitymacje wydawane są bezpłatnie. Jedynym warunkiem jej wydania jest, prócz członkostwa w OIL Kraków, posiadanie przyznanej, zarejestrowanej w naszym rejestrze, emerytury lub renty.

Wpis z: Jak załatwić sprawy, Kącik Seniora |

Apel do PT Lekarzy naszej Izby w sprawie dostępu Lekarzy Seniorów do placówek ochrony zdrowia

Szanowni Państwo!

Art. 52 Kodeksu Etyki Lekarskiej mówi, że “…szczególny szacunek i względy należą się lekarzom seniorom…”.
Ten zapis naszego Kodeksu nie budzi chyba żadnych wątpliwości.

Okazywanie należnego szacunku naszym starszym Koleżankom i Kolegom, którzy całe swoje życie poświęcili dla dobra chorych, a nas uczyli zawodu i dzielili się z nami swoim doświadczeniem jest naszym obowiązkiem nie tylko ze względu na zapisy kodeksowe. Wymaga tego także i etyka dnia codziennego.

– więcej »

Wpis z: Artykuły, Kącik Seniora |

Wybory

Obwieszczenie OKW
z dnia 05.01.2018 r.
o wynikach wyborów delegatów VIII kadencji.

Kalendarium

Styczeń 2018
PWŚCPSN
« gru   lut »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Galerie

 • Uroczystość wręczenia Prawa Wykonywania Zawodu 2017
  Uroczystość wręczenia Prawa Wykonywania Zawodu 2017
  2017-09-12 11:59:06
 • Wizyta Lekarzy Seniorów w przychodni XXI w.
  Wizyta Lekarzy Seniorów w przychodni XXI w.
  2017-03-29 10:59:00
 • 5. Konkurs Nalewek Własnej Receptury rozstrzygnięty
  5. Konkurs Nalewek Własnej Receptury rozstrzygnięty
  2016-12-07 15:15:32
 • 70 rocznica śmierci dr Z. Rogali Lewickiego
  70 rocznica śmierci dr Z. Rogali Lewickiego
  2016-10-26 10:40:17
 • Uroczyste wręczenie Ograniczonych PWZ 2016
  Uroczyste wręczenie Ograniczonych PWZ 2016
  2016-09-19 11:06:44

Polecamy