Aktualny numer

Serwis stomatologiczny
Centralny Rejestr Lekarzy

Jesteśmy na FB

Rynek zdrowia

Nowy Bal Lekarza – relacja

Tylu lekarzy w jednej sali nie zbiera się chyba na żadnej szpitalnej odprawie. Tak wielu lekarzy w tak niezwykłej atmosferze zbiera się  tylko w jednym miejscu i tylko raz w roku. Kolejny karnawałowy Bal Lekarza odbył się 11 stycznia 2014 r. w krakowskim Hotelu Pod Różą. I choć bawiliśmy się wspólnie już po raz XVII, to bal był zorganizowany w zupełnie nowej formule. Pierwszy bal w 1997 roku zorganizował Dr Jerzy Friediger.

Na Nowym Balu Lekarza zaszczyciła nas swoją obecnością ogromna ilość gości. Przybyło na niego ponad 230 osób. Wśród nich Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej – dr Maciej Hamankiewicz z małżonką, Dziekan Wydziału Lekarskiego UJ Prof. dr hab. Tomasz Grodzicki, Prezesi Ślaskiej IL – dr Jacek Kozakiewicz, ORL w Łodzi – dr Grzegorz Mazur.

Dzięki nowemu układowi sal: restauracyjnej i tanecznej wszysy goście mogli zasiąść do uroczystej kolacji na jednym poziomie hotelu. Salę do tańców przenieśliśmy do części restauracyjnej „Amarone“ – dzięki temu w głównej sali mogliśmy swobodnie rozmawiać. W części tanecznej zaś niezwykłą karnawałową atmosferę zapewniał zespół Fellows, z fenomenalną Karoliną Leszko – wokalistką, która urzekła jurorów „The Voice of Poland“ TVP2.

„W Europie Środkowo-Wschodniej podobny Bal odbywa się w Pradze, ale nie ma na nim tak ciepłej atmosfery jak tutaj, w Krakowie. Z radością, nadzieją i czułością witamy ten Nowy Rok w tak pięknych murach i w takim towarzystwie“ mówił podczas Balu Prezes NIL dr Maciej Hamankiewicz.
Prof. dr hab. Andrzej Matyja, prezes OIL w Krakowie dodał, że „to kolejny już, tradycyjny Bal Lekarza, który gromadzi elitę lekarską – tych najmłodszych i tych najstarszych. To Bal, ktory zmienia pokolenia uczestników. Ten powiew młodości będzie dla nas starszych czymś nowym, myślę, że wprowadzi nas w Nowy Rok 2014 z pełnym optymizmem do pracy i poświęcania się naszej misji lekarskiej.“

Bal to nie tylko wspólne spotkanie i zabawa do rana, Nowy Bal Lekarza to także loteria charytatywna. Kupując cegiełkę charytatywną goście balu mogli wziąć udział w loterii na rzecz podkrakowskiego Domu Dziecka. Dzięki wsparciu naszych sponsorów fantami w loterii były m.in. weekendy i vouchery na kolacje w hotelach Dosłońce Conference & SPA, “Pod Różą” i “Rubinstein”.

Uwagę gości już przy wejściu do hotelu, na ulicy Floriańskiej, przykuwało niezwykłe auto. Dealer BMW: M-Cars ufundował dla gości balu nagrodę, którą losowaliśmy o północy. Szczęśliwcy wygrali weekend z BMW X5.

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym sponsorom w przyszłym roku całość wpływów za bilety będziemy mogli przeznaczyć na cele charytatywne. Już w tym roku, dzięki nim, bilety na bal były w znacznie niższej cenie niz w poprzednich latach.

Uczestnikom balu bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i chojność w udziale w akcji charytatywnej – na szczytny cel pomocy osieroconym dzieciom zebraliśmy aż 3900 zł.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć na naszej stronie: www.BalLekarza.pl . Jeśli życzą sobie Państwo wybrane zdjęcia w wyższej rozdzielczości, bardzo proszę o wiadomość, który numer zdjęcia chcieliby Państwo otrzymać: bartlomiej.guzik@hipokrates.org. Na stronie będzie również dostępny materiał video przygotowany z Nowego Balu Lekarza.

Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich lekarzy i przyjaciół środowiska medycznego w Krakowie na Bal Lekarza 2015. Bo tak niezwykła okazja zdarza się tylko raz w roku…

Bartłomiej Guzik, Organizator Balu

{jgxgal folder:=[pic/bal2014] title:=[Nowy Bal Lekarza OIL w Krakowie] cols:=[4]}

Kalendarium

Kwiecień 2020
PWŚCPSN
« mar   maj »
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

Galerie

 • XXIII Bal Lekarza - Galeria zdjęć
  XXIII Bal Lekarza - Galeria zdjęć
  2020-01-23 10:14:29
 • Galeria remontowa - Czerwiec 2019
  Galeria remontowa - Czerwiec 2019
  2019-06-25 14:21:32
 • Galeria remontowa - Maj 2019
  Galeria remontowa - Maj 2019
  2019-05-23 11:36:34
 • 38 Okręgowy Zjazd Lekarzy OIL w Krakowie
  38 Okręgowy Zjazd Lekarzy OIL w Krakowie
  2019-04-24 12:12:33

OIL Krakow on twitter

Polecamy

Wybory